Ürün sepete eklenmiştir.
Blog
0216 519 39 34
SEPETİM (0)
Birbirinden eşsiz Silvanit ürünleriyle kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu etmenin tam zamanı. Hemen alışverişe başlayın.

Pırlanta Almak İsteyenlerin Bilmesi Gereken 10 Şey

 

1.  Bilinen, güvenilir markaları tercih edin.

 

2.   Sevdiğinize veya kendinize uygun en doğru pırlantayı almak için farklı tasarımları inceleyin. Özel tasarım ürünler hediyenizi daha anlamlı kılabilir.

 

3.   Renkli taşlı pırlanta mücevher almak istiyorsanız, hediye alacağınız kişinin burcuna, kişilik özelliklerine uygun bir model seçmeniz alacağınız hediyeyi daha da önemli kılar.

 

4.   Alacağınız ürünün özelliklerinin detaylı bir şekilde yer aldığı üretici firmanın ya da uluslararası firmaların hazırlamış olduğu sertfikanın olmasına özen gösterin.

 

5.   Ömür boyu bakım garantisi, takınızı uzun süre boyunca ilk günkü güzelik ve parlaklıkla kullanmanıza olanak sağlar.

 

6.   Pırlantanın değişmez kuralı olan berraklık (clarity), kesim (cut), karat (carat), renk (colour) 4 C’ye dikkat edin. Berraklık (clarity): İçerisinde en az iz barındıranlar pırlantaları seçin. SI ve üzeri berraklıktaki pırlantaları tercih edin.

 

7.   Renk (colour): Genel olarak bir pırlanta ne kadar renksizse, o kadar değerlidir. Pırlantada renk, ‘diamond’ kelimesinin ilk harfi olan D harfinden başlayarak tanımlanır ve Z harfine kadar uzanır. Rengi D-J arasında olan pırlantaları tercih edin.

 

8.   Kesim (cut): Pırlantanın ışıltısı kesimiyle ilgilidir. Işığı yansıyan yüzeylerin açılarının orantılı olduğu bir pırlanta ışığı mükemmel yansıtır.

 

9.   Karat (carat): Karat bir pırlantanın ağırlık ölçüsüdür. Ama eşit büyüklükte olan iki farklı pırlanta kalitelerine bağlı olarak çok farklı fiyatlarda olabilirler. İki farklı pırlantanın eşit karat ağırlığına sahip olması, aynı fiyatta olacağı anlamına gelmez.

 

10.   Pırlanta alırken farklı kesim , renk , berraklık ve karat ağırlığında olan pırlantaları inceleyip karşılaştırmaya özen gösterin. 

 

treegrup